Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice powinni postarać się, by był to moment szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli malec jest wielbiciel konkretnej bajki lub filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również zabawy powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche freundin

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, trafionym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (na przykład nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić także na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.