Jak się zmotywować do okazje z otyłością

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz nastrój nas osłabia. Dopada nas smutek, odrętwienie i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań w gronie przyjaciół. 

Dopada nas obawa przed tym co pomyślą o nas ludzie. Musimy zatem odchudzić się. Fundamentalnym działaniem prowadzącym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład upatrzona spódnica, nowe buty, wyjazd w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, pochwała przyjaciół czy podziw w oczach nieznanych ludzi . W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co daje Ci tak silną chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie w momencie gdy odniesiesz sukces. To pozwoli Ci przeżyć w decyzji.

4. Komplementuj siebie i premiuj nawet za nieduże sukcesy. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet do kina, wizyta u kosmetyczki, wodę toaletową .

5. Znajdź osobę, z którym będziesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy pozbędzie się dziesięć kilogramów. Ściganie się zawsze pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.