Jak udekorować przestrzeń nad schodami

Udekorowanie własnego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim zaczniemy działanie najczęściej nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w domu wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz oglądanie najnowszych gazet.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej także na mniej znaczące składniki wystroju wnętrza. Przykładem jest ściana umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ większość z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, przydadzą się rodzinne zdjęcia. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby rozwieszać rodzinne zdjęcia.

Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni na klatce schodowej może być wybranie odpowiedniej fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Interesujący efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

sweet birthday messages