Zadowolenie z życia zawodowego , oceniana jest w kontekście wyników na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po zakończeniu edukacji praca jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Owszem praca jest , ale dla doświadczonych w danym zawodzie albo dla młodych za niewygórowaną stawkę . Lata, kiedy zdobywanie wiedzy dawałogwarantem znalezienia dobrze płatnej pracy , skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , odwaga to walory cenione przez pracodawców , praca dla takich młodych silnych psychicznie osób jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za wykonane zadania rośnie , ludzie pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są wyższe , chcą więcej mieć i zagwarantować swoim domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym przez pracodawcy również , zgranie tych czynników z zadowalającą wynagrodzeniem uważane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

bästa dejtingsidor datingsida.xyz

Stanowiska takie jak menadżer, pozwalają uzyskania dużych pieniędzy, ale praca taka łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Traktowanie pracy , jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale również dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zdenerwowany.